Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Problem z tylnym zawieszeniem Octavia II FL, sprężyny

Zwiń
To jest podklejony temat.
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Screenshot_20200111_003313_com.android.gallery3d.jpg
    Super, no ja liczę u siebie na 38,5cm przy 20tkach
    Panowie, no właśnie, przyjechały do mnie dzisiaj i widzę że z jednej strony są płaskie a z drugiej wystające. Rozumiem że wystającą częścią do dołu montować?

    Komentarz


    • Znalazłem zdjęcia z montazu "20"stek - myślałem, że mam tego więcej, ale okazało się, że tylko kilka zdjeć zrobiłem.
      Niemniej jednak porównanie seryjnych sprężyn i "20" lesjofors

      20181006_113306.jpg20181006_113312.jpg
      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

      Komentarz


      • Maciek.B. kto ci je wymieniał ? bo widzę że masz urwany odbój . trzeba było to zrobić za jednym rozbieraniem , a tak to ponowna robota .

        Komentarz


        • Zamieszczone przez Wojtenio Zobacz wpis
          Maciek.B. kto ci je wymieniał ? bo widzę że masz urwany odbój . trzeba było to zrobić za jednym rozbieraniem , a tak to ponowna robota .
          Wymieniałem w serwisie u kolegi. W sumie nie zwróciłem na to uwagi. jutro zajrzę i sprawdzę.
          Prosiłem dwa razy żeby sprawdzili czy nic poza sprężynami nie trzeba wymienić a jeśli trzeba mieli wymienić.
          Ostatnio edytowany przez Maciek.B.; 49880.
          Skoda Octavia 2, 2011 r, 1.6 BSE + LPG Landi Renzo,117 kkm

          Komentarz


          • Zamieszczone przez Maciek.B. Zobacz wpis

            Wymieniałem w serwisie u kolegi. W sumie nie zwróciłem na to uwagi. jutro zajrzę i sprawdzę.
            Prosiłem dwa razy żeby sprawdzili czy nic poza sprężynami nie trzeba wymienić a jeśli trzeba mieli wymienić.
            Na zdjęciu widać że odbój zerwany - można było wymienić


            Moje MPI

            ...Dominik...

            Komentarz


            • Jutro zrobię lepsze zdjęcie.
              Możecie podesłać jak to u Was wygląda ?
              Jeśli zrobili źle to będą poprawiać.
              Skoda Octavia 2, 2011 r, 1.6 BSE + LPG Landi Renzo,117 kkm

              Komentarz


              • Macie racje, odbojniki są uszkodzone z obu stron. jutro jadę z reklamacją.
                Denerwuje mnie że każdego trzeba sprawdzać czy wykonał swoją pracę dobrze
                Jakie odbojniki polecacie kupić ?
                Zdjęcia poniżej.
                Umieszczam zdjęcie wyjętej oryginalnej sprężyny, wg moich pomiarów średnica sprężyny oryginalnej jest taka sama jak LS 19

                20200112_093934.jpg20200112_094000.jpg 20200111_130124.jpg
                Ostatnio edytowany przez Maciek.B.; 49880.
                Skoda Octavia 2, 2011 r, 1.6 BSE + LPG Landi Renzo,117 kkm

                Komentarz


                • Odnośnie odbojów: Odbój amortyzatora tylnego w O2 - Octavia Club Polska

                  Generalnie wymiana sprężyn a amortyzatory / odboje to dwie niezależne rzeczy. Także tutaj nie wiem, jak w kwestii ew. reklamacji - kwestia, jak uzgadniałeś.
                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez Andrzej.P Zobacz wpis

                    Generalnie wymiana sprężyn a amortyzatory / odboje to dwie niezależne rzeczy. Także tutaj nie wiem, jak w kwestii ew. reklamacji - kwestia, jak uzgadniałeś.
                    Dziękuję za odpowiedź.
                    Zgadzam się że to dwa różne tematy ale mając samochód na podnośniku i widząc w jakim stanie są lub raczej nie ma odbojników można było wymienić za niewiele większe pieniądze i nakład pracy.

                    Skoda Octavia 2, 2011 r, 1.6 BSE + LPG Landi Renzo,117 kkm

                    Komentarz


                    • Oczywiście. Żeby nie było - nie neguję tego.

                      Mechanik powinien dać Tobie znać, że jest problem z odbojami i czy chociażby zapytać, czy decyfujesz się na ich wymianę czy tak zostawić.

                      Przykładowo, przy takiej robocie dobrze widać, jaki jest stan tarcz, klocków, amorów, czy nie ma jakiś luzów w tylnym zawieszeniu, czy nic nie cieknie z układu hamulcowego z tył - można by tak jeszcze wymieniać

                      Swoją drogą, jaki masz przebieg? Amory tylnie OK?
                      Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                      FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                      Komentarz


                      • Rozmawiałem z właścicielem z którym znam się wiele lat że jeśli coś zauważą mają dzwonić i wymieniamy.
                        Twierdzą że amortyzatory są sprawne ale teraz to już sam nie wiem.
                        Druga sprawa ze przed zakupem robiłem przegląd w Skoda i też nie zauważyli braku odbojów.
                        Rocznik mojej Skody Octavia to koniec 2011, przebieg 107 kkm.
                        Sprawdziłem raport z serwisu Skoda przed zakupem, tylne zawieszenie sprawne i kompletne.
                        Ostatnio edytowany przez Maciek.B.; 49880.
                        Skoda Octavia 2, 2011 r, 1.6 BSE + LPG Landi Renzo,117 kkm

                        Komentarz


                        • Zależy jak długo jeździłeś z klapniętym tyłem - nie dużo trzeba aby odbojnik się rozleciał.


                          Moje MPI

                          ...Dominik...

                          Komentarz


                          • Numer odboju to 3C0511359. W ASO Skody 75zł sztuka, ja kupiłem NTY za 20zł sztuka. Będę wymieniał również ze sprężynami w tym tygodniu.

                            Komentarz


                            • Miałem ten sam problem, dupa obsiadła w kombiaku mimo że dołożone miałem pomocnicze spreżyny własnej roboty (hak+gaz+obciazenie),
                              założyłem Lesjoforse LS4285720 i się podniosła o kilka cm, już mi nie wali po krawężnikach i policjantach
                              zapłaciłem 103zł za szt

                              Komentarz


                              • Witam, w drugiej już Octavii II zmieniłem sprężyny z tyłu. W poprzedniej miałem Lesjo ...20, potem KYB. W obecnej OII Tour wymieniłem na Monroe 3349 i... samochód stoi z tyłu na 43 cm od osi koła do brzegu nadkola - 39 cm przód. Auto wygląda jakby mu pod zadem wybuchło. Wertowałem cały temat i w wypadku Monroe max stało 41 cm. Dodam, że auto full LPG i 3/4 Pb. Mieliście podobnie?

                                Komentarz


                                • Kilka razy było wspomniane, ze po zmianie na 33xx wychodzilo ponad 40cm. Osobiśnie tego nie doświadczyłem - nie chciałem mieć tak wysoko zadartego tyłu
                                  W poście #2338
                                  jest info o ~43cm.

                                  Dawno temu wymieniałeś te sprężyny? Może jeszcze się nie ułożyły?
                                  Ostatnio edytowany przez Andrzej.P; 17076.
                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                  Komentarz


                                  • Dziś wziąlem się za wymienę sprężyn, wszystko fajnie fajnie, ale okazało się że amory nie trzymają... Także odkłądam wymianę na później na 20-tki i przy okazji zapytam jakie amory w rozsądnej cenie i dobre proponujecie kupić?
                                    TRW? DACO? Decerman?

                                    Komentarz


                                    • Andrzej.P zmieniłem przed weekendem. Na pełnym baku Pb i LPG mam raptem 42 cm, im mniej tym bliżej do 43. To trochę za wysoko jak dla mnie więc dziś kupię Lesjo ...20. Kiedyś już je miałem w poprzedniej O2.

                                      Ktoś chętny na Monroe??

                                      Komentarz


                                      • MONROE SPRĘŻYNA ZAWIESZENIA SE3292

                                        Czy podejdzie do combi skoda o2 2012 przedlifl?
                                        Mam lpg i pytanie czy wytrzyma

                                        Komentarz


                                        • już nie ważne, kupiłem i zamontowałem lesjofors 20

                                          Wygląda idealnie, nie ma co kombinować

                                          Komentarz


                                          • Jestem świeżo po wymianie sprężyn w mojej Octavii 1,6 + lpg silnik BSE. Kupiłem ostatecznie lesjofors 27. Wymiana, pomiary i zdjecia z pelnym bakiem i pelnym lpg.Według katalogu, to sprężyna wzmocniona do liftbacka, 19 to standard do kombi, a 20 wzmocniona do kombi. Przed wymianą miałem 35,5 cm, po wymianie 39,5. Dla mnie wygląda pięknie. Jutro jadę w góry z rodziną, to zobaczę jak wyjdzie po pełnym załadunku.
                                            Postaram się dodać zdjęcia.
                                            Co ważne, do wymiany potrzeba klucza płaskiego 18, nasadka nie podejdzie na nakrętkę.

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Toledziak Zobacz wpis
                                              Witam, w drugiej już Octavii II zmieniłem sprężyny z tyłu. W poprzedniej miałem Lesjo ...20, potem KYB. W obecnej OII Tour wymieniłem na Monroe 3349 i... samochód stoi z tyłu na 43 cm od osi koła do brzegu nadkola - 39 cm przód. Auto wygląda jakby mu pod zadem wybuchło. Wertowałem cały temat i w wypadku Monroe max stało 41 cm. Dodam, że auto full LPG i 3/4 Pb. Mieliście podobnie?
                                              wjechałem na tą samą minę ale przodem miesiąc temu wymieniłem sprężyny z przodu na monroe (celowo piszę z małej litery), i przód poszedł niefajnie do góry, tzn teraz jest około 41cm. Z tyłu jakiś czas temu wymieniłem na KYB i jest OK tzn około 39cm.

                                              Komentarz


                                              • Panowie zakładał ktoś dodatkowe sprężyny MAD?

                                                Komentarz


                                                • ZTCP to ASO dokładało MADy to O2 ze siadającą dupką

                                                  IMO prościej i lepiej wymienić sprężyny niż dokładać drugie.
                                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                                  Komentarz


                                                  • Zamieszczone przez redhead Zobacz wpis
                                                    Panowie zakładał ktoś dodatkowe sprężyny MAD?
                                                    mam w mojej O2 FL, zdają egzamin, założył je poprzedni właściciel w ASO, ponieważ woził spory ładunek i tył znacząco siadał i się kołysał.

                                                    teraz auto z pełną butlą LPG i 1/2 PB i pięcioma osobami jedzie pewnie bez żadnych przechyłów.

                                                    Ori sprężyny pękły mimo to i w zeszłym roku wymieniłem na Lesjo 19 a do środka nadal wkręciłem te niebieskie progresywne.

                                                    ...Moje Cappuccino MPi...

                                                    jest jeszcze Fabia 2 FL 1.2 MPi + LPG
                                                    sprzedana O1 1.6 MPI AKL + LPG
                                                    wcześniej Corsa 1.0 12V "WŚCIEKŁY LITR"

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X